Budowa domu, a jego ocieplanie

Podczas budowy domu nie można zapomnieć o odpowiedniej termoizolacji budynku. Jest to bardzo ważny aspekt, którego po prostu nie opłaca się pomijać – raz poniesiona inwestycja przyczyni się do znacznych oszczędności na ogrzewaniu w przyszłości. Jakie metody ocieplania budynków są obecnie najwydajniejsze i dlaczego?

Nowoczesna termoizolacja budynków różnego typu

Metod ocieplania domów i innych budynków jest kilka. Do dość popularnych metod tradycyjnych należą bez wątpienia te, które przewidują wykorzystanie wełny mineralnej lub styropianu. Przynoszą one efekty, jednak nie tak dobre, jak nowsze sposoby termoizolacji budynków mieszkalnych, przemysłowych, magazynowych i każdego innego typu. Dodatkowo nie wszędzie się one sprawdzą – ułożenie wełny lub styropianu w ciasnych i trudnodostępnych miejscach może okazać się niemożliwe. 

Coraz częściej wykorzystywaną metodą ocieplania konstrukcji budowlanych jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Nakłada się ją natryskowo, z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Dzięki temu można dotrzeć z materiałem izolacyjnym w każdy zakamarek i zapewnić sobie idealnie szczelną powłokę zabezpieczającą. Ocieplanie domów pianką PUR znacznie ogranicza ryzyko powstawania mostków termicznych. Przekłada się to na lepsze zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń, co z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania. 

Postaw na usługi od sprawdzonych fachowców

Decydując się na ocieplenie domu lub innej konstrukcji budowlanej, warto postawić na usługi specjalistów z doświadczeniem. Od tego, jaki rodzaj pianki zostanie wykorzystany do ocieplania magazynu, kurnika, domu albo biurowca zależy to, jak bardzo solidna i szczelna będzie położona warstwa. Aby nie ryzykować, że inwestycja nie przyniesie oczekiwanych oszczędności na ogrzewaniu, koniecznie postaw na naprawdę wysokiej jakości materiały i usługi na najwyższym poziomie. Dzięki temu Twój dom będzie doskonale zabezpieczony przed utratą ciepła i przed wilgocią.