Dobra organizacja, czyli kalendarz na biurko w domu

Nieduży i praktyczny kalendarz przydaje się każdego dnia. I mimo rosnącej funkcjonalności naszych telefonów, kalendarz w formie papierowej wciąż jest używany. Ważne wydarzenia, informacja, który mamy dzień tygodnia, zapisane notatki – wszystko w jednym miejscu, zawsze tym samym.

Kalendarz na biurku

Biurko wydaje się być miejscem idealnym dla niedużego kalendarza, co szczególnie docenią osoby, które pracują lub spędzają dużo czasu właśnie przy biurku. Więcej niż gadżet? Kalendarz biurkowy powinien być praktyczny. Okładka, kolorystyka, czy motyw graficzny nie przekładają się zbytnio na funkcjonalność, co nie znaczy, że estetyka nie ma żadnego znaczenia. Większy wpływ na samo użytkowanie mają chociażby użyta czcionka, wielkość liter, format kalendarza, orientacja (pozioma lub pionowa), a nawet grubość papieru. Na zdjęciach dostępnych na portalu FabrykaInspiracji.pl widzimy, że kalendarz idealnie komponuje się z każdym wnętrzem. Jeśli chodzi o kalendarz, to parametry dobieramy indywidualnie, a jeżeli kalendarz ma być przeznaczony dla większej grupy, kierujemy się uniwersalnością, tak, by produkt, wpasował się w potrzeby jak największej ilości osób.

Kalendarz dobrze dobrany

Gadżety mają to do siebie, że czasem się przydają, a czasem nie. Kalendarz, o ile jest dobrze dobrany do użytkownika, przydaje się zawsze. Wielkość czcionki ma wpływ na wielkość kalendarza. Jeżeli zależy nam na czytelnym zapisie, na obszerniejszym miejscu na notatki itp. wybierzmy większy format (biorąc pod uwagę, jaki wymiar ma nasze biurko). Grubość papieru to parametr często pomijamy przy wyborze, a przecież, gdy często przewracamy kartki mogą się one szybko zniszczyć. Wyższa gramatura w takim przypadku będzie zatem wskazana. Coś więcej? Dodatkowe opcje w kalendarzu to karteczki samoprzylepne na dodatkowe notatki, czy personalizacja, czyli indywidualnie dobrane ważne daty. Opcje ciekawe, warto je wziąć pod uwagę, gdy chcemy nasz kalendarz „ulepszyć”.

Dobra organizacja

Dobrze dobrany kalendarz biurkowy to efektywna praca. I nie jest to puste hasło. W końcu szybki dostęp do dat, notatek, informacji o spotkaniach to zorganizowanie, a co za tym idzie, wydajność. Kalendarz może być w formie tygodniowej. Dla osób, które dużo zapisują (i wolą ramy tygodniowe) taki format będzie najkorzystniejszy. Inną opcją jest układ miesięczny lub trzymiesięczny. Warto pamiętać, że zawsze można wybrać format tygodniowy z małym podglądem całego miesiąca lub nawet roku. Taki kompromis znacznie ułatwia pracę z kalendarzem.

Kalendarz biurkowy do domu to świetny prezent

Kalendarz może być prezentem. I to udanym! Dla bliskich i nie tylko. Dla pracownika firmowy kalendarz to większa tożsamość z firmą i marką, którą ta firma reprezentuje. Dla stałego klienta to budowanie więzi z marką, w końcu będzie miał kontakt z kalendarzem każdego dnia. A dla potencjalnego klienta? Po prostu reklama i zachęta, by rozpocząć współpracę z marką. Kalendarz to doskonały prezent na święta Bożego Narodzenia, bo to już tylko moment do rozpoczęcia nowego roku.