Czym jest styl glamour i jakie ma podstawowe cechy?

Czym jest styl glamour? Luksusowe, błyszczące, stylowe, pełne elegancji i czasem ekskluzywnych dodatków. Urządzanie wnętrza w tym stylu może być nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga wrażliwości i pewnej ostrożności, aby uniknąć kiczu.

Dlatego konieczne jest poznanie zasad zarządzania stylem glamour, aby się nie pomylić. Pochwal się bogactwem, choć niekoniecznie prawdziwym. Poznaj cechy tego stylu.

Styl glamour – podstawowe cechy

Styl glamour w domu wymaga odpowiednich mebli, tkanin i akcesoriów. Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze stało się bardziej eleganckie i stylowe, postaw na charakterystyczne elementy. Efekt glamour z pewnością pomoże w uzyskaniu mebli pikowanych. W tym przypadku świetnie wykonana sofa Chesterfield jest świetnym rozwiązaniem, co często zdarza się w projektach tego stylu. Przeszklone stoły o złotym lub srebrnym wykończeniu dodają aranżacji niezwykłej lekkości, a także doskonale się sprawdzają.

Styl glamour – materiały

Urządzając mieszkanie w stylu glamour zwróć uwagę na wykonanie poszczególnych elementów. W tym stylu nie ma kompromisów. Jeśli używamy kamienia na podłodze, musi to być błyszczący marmur lub granit. Jeśli to tkaniny, to tylko najwyższej jakości – skóra, aksamit, aksamit, żakard lub satyna.

Styl glamour – kolory

W tym stylu od dawna prym wiodą róż i fiolet. Kolor stał się niemal sztandarowym rozwiązaniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie w stosowaniu bardziej wyrazistych odcieni, nawet nasyconych szarości. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość koloru w danym pomieszczeniu może na dłuższą metę nie być taka tandetna, ale po prostu – irytująca. Jeśli jednak wybierasz mocne kolory, spróbuj przełamać je uspokajającymi odcieniami, takimi jak beż czy zieleń.