Mieszkanie w stylu klasycznym – jak je przygotować?

Klasyka zachwyca nie tylko elegancją, ale również niezwykłą wygodą. Dodatkowo salon w stylu klasycznym charakteryzuje się niezwykłą prostotą, co sprawia, że ta aranżacja wnętrza jest ponadczasowa. Podpowiadamy, jak urządzić ten pokój, aby zawsze był stylowy.

Aranżacja wnętrz zgodnie z zasadami stylu klasycznego to świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają projektować mieszkanie, jak i tych, którzy chcą odmienić. Z jednej strony możemy użyć bardzo trwałych materiałów i stać się kolekcjonerami antyków. W tym przypadku najważniejsza jest jakość: meble, precyzyjne wykończenie wszystkich dodatków, duże przestrzenie, drewniane okna i eleganckie oprawy oświetleniowe.

Mieszkanie w stylu klasycznym – kolory

Główne kolory klasycznych stylów to beż, krem, szary, zielony, a czasem niebieski. Świetnym pomysłem jest również dodanie kinkietów do komody lub obrazu na ścianie. Zielony lub niebieski wygląda bardzo pięknie na sofach i sofach. Możemy też spróbować jaśniejszego koloru, np. kremowego na fotelu.

Mieszkanie w stylu klasycznym – zasady

Klasyczne aranżacje wyróżnia harmonia, prostota, umiar, powaga i klasyczne proporcje. W tego typu wnętrzu bardzo ważną rolę odgrywa również zasada symetrii – identyczne rozwiązania, takie jak rozmieszczenie mebli czy elementów wyposażenia, muszą być względem siebie symetryczne. Wszystkie elementy tworzące wnętrze muszą być ze sobą powiązane. Czyli np. jeśli wystrój wnętrza jest okrągły, motyw ten powtarza się np. w postaci sufitów, podłóg czy okrągłych mebli. Typowa równowaga i harmonia klasycznych rozwiązań znajduje również odzwierciedlenie w doborze kolorystyki elementów wykończeniowych i wystroju wnętrz.