Jak sprawdzić, czy ręczniki i dywaniki w hotelu są nowe?

Czystość to bardzo ważny aspekt w miejscach takich jak hotele. Jednak nie zawsze zostaje zachowany, co może narazić Cię na różne nieprzyjemne sytuacje oraz następstwa zdrowotne. Dlatego, zanim na dobre rozgościsz się w swoim pokoju hotelowym, przeprowadź test czystości! Podpowiadamy, jak sprawdzić, czy ręczniki i dywaniki w hotelu są czyste, a także na które miejsca szczególnie uważać. Zapraszamy do lektury!

Jak często w hotelach wykonuje się porządki? 

Porządki to kwestia bardzo restrykcyjna w hotelach. Pranie wszelkich tekstyliów odbywa się w określonych warunkach. A samo wyposażenie każdego obiektu zależy od polskiego prawa. Oznacza to, że w każdym wybranym przez ciebie hotelu powinny znaleźć się czyste ręczniki, pościel, a niekiedy także i szlafrok. Porządki w takich obiektach są wykonywane niemalże codziennie. Ręczniki hotelowe w 4- i 5-gwiazdkowych ośrodkach wymieniane są każdego dnia, z kolei w 1-, 2-, 3-gwiazdkowych co trzy dni. Musisz wiedzieć, że jednocześnie masz możliwość zażyczenia sobie wymiany ręcznika na nowy w każdej chwili. 

 

Jeśli jednak nie czujesz się pewnie, zabierz ze sobą swoje akcesoria kąpielowe. Sklep z tekstyliami Łóżkoholicy oferuje m.in. szeroki wybór ręczników, a także inne wyposażenie do hoteli oraz domów. Dlatego bez problemu wyposażysz się w podróż. 

Na które miejsca w hotelach szczególnie uważać?

Są miejsca w hotelach, które zawsze warto sprawdzić po przyjeździe na miejsce. To one powiedzą Ci, czy w danym ośrodku przestrzegane są normy sanitarne. W pierwszej kolejność sprawdź więc swoje łóżko. Powinna przywitać Cię czysta, śnieżnobiała pościel. Jeśli jednak dostrzeżesz jakiekolwiek przebarwienia czy włosy, od razu zgłoś to obsłudze hotelu. Koniecznie sprawdź także toaletę, dywaniki do łazienki powinny być czyste. Skontroluj także ścianę przy ubikacji oraz podłogę. To miejsca, które zwykle podczas porządków są pomijane. Pozwolą Ci zatem wykryć, czy w danym hotelu sprząta się uważnie, czy też nie. 

Czy warto zabierać własne tekstylia do hotelu?

Goście hotelu często zastanawiają się przed przyjazdem, czy warto zabierać własne tekstylia ze sobą. Oczywiście dywaniki łazienkowe raczej trudno spakować w podróż, tak samo pościel. Zwykle więc zabiera się ze sobą ręczniki hotelowe. Jednak nawet najmniejsze zajmują w walizce sporo miejsca. Dlatego zanim zdecydujesz się, by je ze sobą przywieźć, sprawdź opinie o danym obiekcie w zakresie czystości. Jeśli jednak nie czujesz się nigdy bezpiecznie, korzystając z akcesoriów hotelowy, weź własne ze sobą, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Ręczniki hotelowe Łóżkoholicy oferują w różnych rozmiarach i wariantach. Z pewnością dopasujesz odpowiednie dla siebie na stronie tej marki.