Jakie lampy do salonu?

Niezależnie od tego, czy chcesz nadać swojemu wnętrzu ekstrawagancki wygląd, czy potrzebujesz subtelnego i eleganckiego oświetlenia, szkło jest idealnym materiałem na lampy do salonu. Szkło od zawsze jest cenione jako materiał na przedmioty codziennego użytku i ozdoby. Popularność ta wynika zarówno z jego piękna, jak i tego, co można otrzymać dzięki umiejętności i kunsztowi wykonania lamp. Jeśli zastanawiasz się, jakie lampy wybrać do swojego salonu, sprawdź propozycje zawarte w tym artykule.

Różne strefy, różne lampy do salonu

Nasze mieszkania różnią się nie tylko aranżacją. Spędzamy w nich sporo czasu, dlatego staramy się dopasować to miejsce odpoczynku i pracy do naszych potrzeb. Planując kupno lamp do salonu, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i potraktuj tę wiedzę jako punkt wyjścia do zaprojektowania oświetlenia przestrzeni. 

W zależności od funkcji, jakie sprawuje salon, można w nim czasami wyróżnić kilka stref takich. Najczęściej mieści się w nim strefa jadalna (gdy salon połączony jest z otwartą kuchnią), wypoczynkowa, czy strefa pracy. Każda z tych stref ma nieco inne przeznaczenie i zwykle w każdej realizujemy czynności, które mogą wymagać innego oświetlenia. Dlatego lampy do salonu mogą tak bardzo się od siebie różnić.

Jakie lampy do salonu służącego do wypoczynku

Lampy są jednym z elementów najbardziej podkreślających charakter pomieszczenia. Jeśli Twój salon ma służyć wyłącznie do wypoczynku, potrzebujesz oświetlenia, które będzie miękkie i przytłumione. Materiałem, który będzie w stanie zrealizować wszelkie Twoje potrzeby związane z oświetleniem, jest szkło. Mnogość form, wzorów i kolorów daje ogromne pole do popisu, zresztą zobacz sam: https://abanet.pl/437-lampy-wiszace-szklane  

Szklane klosze mają możliwość rozproszenia światła w taki sposób, jaki sobie tego zażyczysz. Szkło przezroczyste dobrze sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym lampa sufitowa nie będzie jedynym źródłem światła. Być może takie rozwiązanie wybierzesz, jeśli centralne miejsce w pokoju zajmuje stół, przy którym zamierzasz czytać, czy grać z rodziną w gry planszowe. Kolorowe szkło wybierz wtedy, gdy zależy Ci na grze światła w określonej poświacie. Ciekawym posunięciem przy aranżacji salonu jest wybranie lampy w kolorze dodatków. To również świetny sposób na złamanie jednobarwnej monotonii. 

Dodaj salonowi nieco kolorytu

Na uwagę zdecydowanie zasługują lampy, w których szkło łączone jest z metalem, czy innym materiałem. A może skusisz się na nieco odważniejsze rozwiązanie, które z pewnością będzie ściągało na siebie wzrok gości? Szkło w takich lampach może być wykorzystane w postaci żyrandola składającego się z mieniących się kawałków, czy lampy imitującej przemysłowe oświetlenie w modnym obecnie stylu loftowym.