Styl angielski we wnętrzach – to warto wiedzieć

W brytyjskich wnętrzach im więcej tym lepiej. Mnóstwo wzorów, bibeloty i rodzinne pamiątki, ciężkie tkaniny – nie ma problemu z nudą.

Styl angielski łączy w sobie klasykę z rustykalnym komfortem. Tak zaaranżowane wnętrza nie onieśmielają, gonią za modą czy prostymi sztuczkami. Są wygodne i stworzone z myślą o rodzinie. Z pewnością przetrwają wiele trendów wnętrzarskich. Przekonajmy się jak zaaranżować mieszkanie lub dom w stylu angielskim?

Styl angielski – cechy charakterystyczne

Salon Angielski był, jest i będzie przestrzenią reprezentacyjną, tworząc tym samym największe pole pokazowe. Centralnym punktem tego pokoju jest sofa, najlepiej typu Chesterfield. Kolejną cechą brytyjskiego stylu jest odważne połączenie wzorów. Pojawiają się na każdej powierzchni w postaci tapet, zasłon, ozdobnych poduszek, narzut czy dywaników. Najczęściej spotykane są rośliny i wzory geometryczne. W pomieszczeniu, a nawet na powierzchni można znaleźć wszelkiego rodzaju wzory.

Najważniejszą rzeczą przy ich łączeniu jest to, aby używały tego samego schematu kolorystycznego opartego na dwóch lub trzech kolorach. Jeśli nie jesteś tak odważny jak Brytyjczycy, wybierz wzór na poduszki i zasłony. Wzorzystą tapetą można pokryć tylko jedną ze ścian, a efekt i tak będzie niesamowity.

Styl angielski – zasady

Paleta kolorów występująca w tym stylu jest bardzo szeroka. Najpierw użyj wszystkich odcieni beżu, pasteli, kremów i oczywiście bieli. Podstawą angielskiej sypialni lub jadalni są jasne, ciepłe kolory, które doskonale współgrają z podłogą, najczęściej drewnem lub marmurem.

Dodaj kolor i wzór do tej jasnej bazy, ponieważ angielski styl jest nie tylko rustykalny i naturalny, ale ma również odrobinę glamour.