Niezbędny sprzęt podczas budowy domu – betoniarka

Betoniarka jest urządzeniem niezbędnym w czasie budowy każdego domu. Bardzo często stanowi podstawę dla wszystkich prac, gdyż umożliwia tworzenie betonu i zapraw budowlanych. Wspomaga zatem wszelkie czynności, które związane są z wynoszeniem konstrukcji.

Betoniarka – dlaczego jest taka ważna gdy budujemy dom?

Najczęściej betoniarki wykorzystuje się do tworzenia mieszanek betonowych które mają konsystencję ciekłą, plastyczą oraz półciekłą. Mieszanie odbywa się dzięki osiowemu obrotowi mieszalnika betoniarki. Betoniarki dzieli się najczęściej na kilka kategorii, uwzględniając kształt mieszalnika i pojemność.

Tym samym wyróżnia się betoniarkę bębnową, której pojemność może osiągnąć 200 litrów. Jest to niewielka betoniarka mobilna i łatwa w transporcie. Betoniarka kielichowa, o pojemności nawet 3000 litrów wyróżnia się wysoką wydajnością pracy oraz możliwością stworzenia dużej ilości zaprawy w stosunkowo krótkim czasie. Betoniarki kielichowe wykorzystywane są przez profesjonalistów do wznoszenia dużych budynków, między innymi takich jak bloki czy wieżowce. Istnieją także betoniarki przenośne o najmniejszej wadze oraz mało rozbudowanym mieszalniku. Można je zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach, jednak wyróżniają się niewielkim błędnym oraz stosunkowo mało efektywną pracą.

Do najważniejszych parametrów betoniarki należy pojemność, moc silnika, przechył mieszalnika oraz zasilanie. Jednak ostateczny wybór betoniarki uzależniony jest także od rodzaju prowadzonej budowy, mobilności oraz zasięgu pracy. W przypadku większych budowli konieczny jest wybór betoniarki o stosunkowo dużej pojemności, a także mocy silnika.

Dzięki czemu można uzyskać w krótkim czasie dużą ilość mieszanek i zapraw budowlanych, aby szybciej realizować wznoszenie konstrukcji oraz pozostałe prace budowlane.

One thought on “Niezbędny sprzęt podczas budowy domu – betoniarka

Dodaj komentarz